środa, 6 stycznia 2021

Rajd Dakar 2021 - Etap III

III Etap Rajdu Dakar 2021 - Świetny występ Macieja Giemzy

Trzeci etap Dakaru za nami. Zawodnicy mieli do przejechania pętlę wokół miasta Wadi ad-Davasir o długości 630 km.

To był trudny i wymagający technicznie odcinek, na którym nasza ekipa zmagała się z problemami ze sprzętem i trudnościami nawigacyjnymi. Mimo to wszyscy zameldowali się na mecie.

Martin Prokop w duecie z Viktorem Chytką złapali dobry balans między nawigacją a prędkością. Ukończyli trzeci etap na 7. miejscu. Kuba Przygoński z Timo Gottschalk uplasowali się na 11. pozycji, co pozwoliło im utrzymać 5. miejsce w „generalce”.

Maciek Giemza #101, najmłodszy zawodnik w #ORLENTeam, dojechał na metę jako 11. w kategorii motocykle. Drugi z naszych motocyklistów, Adam Tomiczek, uplasował się na 33. lokacie.

Kamil Wiśniewski, mimo trudności z quadem, uplasował się na 12. pozycji.

Przed nami najdłuższy odcinek rajdu. Już jutro zawodnicy będą mieli do przejechania 813 kilometrów, w tym 337 kilometrów odcinka specjalnego.