środa, 13 stycznia 2021

Rajd Dakar 2021 - Etap X

PRZYGOŃSKI W CZOŁÓWCE 10. ETAPU. OSTATNIA PROSTA DAKARU

Górzysty i szybki 10. etap Dakaru dobiegł końca. Organizatorzy zaplanowali dla uczestników nieco krótszą, ale bogatą w przewyższenia i stromizny trasę. Piaszczyste i szutrowe bezdroża Arabii Saudyjskiej tym razem poprowadziły zawodników z nadmorskiego biwaku w Neom do miejscowości Al-Ula. 

 

Pomimo sporej ilości kurzu, która znacznie ograniczyła możliwości wyprzedzania w początkowej fazie trasy,  duet Przygoński & Gottschalk dotarł do mety na 5. miejscu. Panowie są zadowoleni ze swojego występu, bowiem przekroczyli linię końcową zaledwie 5 minut później, niż zwycięzca dzisiejszego etapu Yazeed Al Rajhi. 

 

Dobry dzień zaliczają także Martin Prokop i Viktor Chytka, prowadzący potężnego Forda Raptora V8 w barwach Benzina ORLEN Team. Różnice na mecie były dziś naprawdę minimalne, dlatego pomimo zaledwie 12 minut straty do lidera, nasi zawodnicy uplasowali się na 15. miejscu. 

 

Na dużą ilość kurzu zwrócił też uwagę nasz quadowiec – Kamil Wiśniewski. Choć te warunki powodowały lekkie trudności w nawigacji, Kamil świetnie poradził sobie na trasie, ostatecznie meldując się na mecie na 6. lokacie dzisiejszego etapu i utrzymując 6. miejsce w klasyfikacji generalnej. 

Wyniki #ORLENTeam po dziesiątym etapie (klasyfikacja generalna):

 

Samochody

  1. miejsce Jakub Przygoński i Timo Gottschalk
  2. miejsce Martin Prokop i Viktor Chytka

 

Quady

  1. miejsce Kamil Wiśniewski