niedziela, 10 stycznia 2021

Rajd Dakar 2021 - Etap VII

CZAS NA ETAP MARATOŃSKI. DAKAR WKRACZA W DECYDUJĄCĄ FAZĘ!

Za nami pierwszy dzień etapu maratońskiego. Zacięta walka na szutrowej i pełnej wzniesień trasie to wciąż nie wszystko, bowiem uczestników czeka dziś jeszcze serwis pojazdów. Oto, jak prezentuje się sytuacja po 7. etapie Dakaru! 

 

Toyota Hillux, prowadzona przez Kubę Przygońskiego i Timo Gottschalka, pojawiła się jako 5. na linii mety. Zawodnicy Orlen Teamu, którzy konsekwentnie utrzymują się w najlepszej piątce rajdu, tracą dziś do prowadzącego Yazeeda al Rajhiego zaledwie 12 minut! 

 

Z kolei Martin Prokop i Viktor Chytka, utrzymując dobre tempo przez cały odcinek specjalny, pojawili się na mecie jako 12. zespół. Ten wynik pozwolił zawodnikom awansować na 9. miejsce w klasyfikacji generalnej! 

 

Przerażające górskie partie, przed którymi ostrzegali organizatorzy, nie powstrzymały również Kamila Wiśniewskiego. Nasz quadowiec, mając na uwadze trwający etap maratoński, dał dziś prawdziwy pokaz rozsądnej jazdy. Dzięki temu bez większych awarii jako 7. zameldował się w Sakace.

 

Do mety dotarł również Maciej Giemza, który rozpoczął dzisiejszy dzień najwcześniej z całej ekipy. Motocyklista wystartował równo ze wschodem słońca i dotarł do końca odcinka na 22. pozycji, wskakując na 20. lokatę w generalce. 

 

Podczas dwudniowego etapu maratońskiego uczestnicy rajdu są zdani tylko na siebie. Po całym dniu za kierownicą sami muszą dokonać niezbędnych napraw i serwisu pojazdów. W tych dniach wielu zawodników skupia się przede wszystkim na tym, by dbać o swoje maszyny i nie eksploatować ich zbyt mocno.

 

Wyniki #ORLENTeam po siódmym etapie (klasyfikacja generalna):

 

Samochody

  1. miejsce Jakub Przygoński i Timo Gottschalk
  2. miejsce Martin Prokop i Viktor Chytka

 

Motocykle

  1. miejsce Maciej Giemza

 

Quady

  1. miejsce Kamil Wiśniewski