czwartek, 16 września 2021

Przed Robertem Kubicą i ORLEN Team WRT kolejna runda ELMS

Ostatnie tygodnie były bardzo intensywne dla Roberta Kubicy. Polski kierowca wystartował w dwóch wyścigach Formuły 1 z rzędu. Podczas Grand Prix Holandii oraz Grand Prix Włoch udowodnił, że jest kierowcą najwyższej światowej klasy. Tym razem Kubica pojawi się na torze podczas rywalizacji w ramach European Le Mans Series. Jego zespół ORLEN Team WRT prowadzi w klasyfikacji generalnej cyklu i na belgijskim Spa-Francorchamps zamierza podtrzymać świetną passę.

Rywalizacja w ramach European Le Mans Series wkracza w decydującą fazę. Do końca sezonu 2021 pozostały dwa wyścigi, a pierwszy zostanie rozegrany już w najbliższy weekend na belgijskim torze Spa-Francorchamps. Robert Kubica, a także jego koledzy z zespołu Louis Delétraz i Yifei Ye mieli już okazję jeździć na położonym w Stavelot obiekcie. Kierowcy ORLEN Team WRT pojawili się tu w ramach przygotowań do niedawnego 24H Le Mans. Tym razem jednak czeka ich starcie z rywalami, którzy o zwycięstwo w ELMS będą walczyć do samego końca.

Załoga ORLEN Team WRT wygrała dwa z czterech wyścigów tegorocznej edycji European Le Mans Sersies, a Kubica, Delétraz i Ye błyskawicznie okazali się być silnym i zgranym tercetem. Już w debiucie na torze w Barcelonie nie dali szans rywalom. Zespół wspierany przez PKN ORLEN imponuje równą formą i w klasyfikacji generalnej cyklu prowadzi z przewagą 11 punktów nad drugim oraz 18 punktów nad trzecim miejscem.

Spa-Francorchamps to obiekt doskonale znany miłośnikom sportów motorowych. Różnego rodzaju wyścigi odbywają się tam już od 1922 roku. Formuła 1 gościła tam już w swoim inauguracyjnym sezonie. Tor wyróżnia między innymi fakt, że jego nitka jest dość długa i wynosi aż 7004 metry. Kolejną cechą charakterystyczną dla Spa-Francorchamps są niezwykle zmienne warunki atmosferyczne. Często zdarza się, że kiedy w jednej części toru świeci słońce, w drugiej pada deszcz.

Piąty i przedostatni wyścig tegorocznego cyklu European Le Mans Series rozpocznie się już w niedzielę 19 września o godz. 11:00. Wcześniej kierowcy pojawią się na torze podczas sesji treningowych – w piątek o 12:45 i w sobotę o 9:05 – oraz kwalifikacji, których start zaplanowano na 13:49 w przeddzień rywalizacji o punkty.