wtorek, 11 maja 2021

PKN ORLEN sponsorem Żużlowej Reprezentacji Polski!

Na 11 maja zaplanowano w Bydgoszczy początek zgrupowania Żużlowej Reprezentacji Polski. Obóz to doskonała okazja, aby wspólnie potrenować i szlifować formę przed najważniejszymi startami w sezonie. Od wielu lat Polska jest żużlową potęgą, a nasi reprezentanci sięgają po najcenniejsze trofea. Tegoroczne cele ponownie są wysokie – tym bardziej, że zawodnicy mogą liczyć na ogromne wsparcie i zaangażowanie ze strony PKN ORLEN.

Dotychczas barwy ORLEN Team reprezentował Bartek Zmarzlik – dwukrotny indywidualny mistrz świata na żużlu i jeden z najbardziej cenionych polskich sportowców. Od teraz PKN ORLEN będzie partnerem całej Żużlowej Reprezentacji Polski. Zgrupowanie w Bydgoszczy to pierwszy etap bardzo pracowitego okresu – w sezonie 2021 podopieczni selekcjonera Rafała Dobruckiego powalczą o medale mistrzostw świata i Europy.

W trakcie majowego zgrupowania można wyodrębnić trzy najistotniejsze obowiązki, które czekają polskich zawodników – treningi na torze, obowiązki związane z działaniami o charakterze marketingowym oraz seminarium z POLADA, czyli Polską Agencją Antydopingową. Warto pamiętać jednak, że żużlowcy już teraz rozpoczynają wewnętrzną rywalizację o skład na półfinał i – być może – finał Speedway of Nations.

Obóz w Bydgoszczy to również doskonała okazja do integracji – tym bardziej, że spotykają się tu zarówno starsi kadrowicze, jak i juniorzy. Tak zaplanowany okres przygotowawczy pozwala znacząco wspomóc rozwój młodszych zawodników. Dzięki wspólnym jednostkom treningowym z nieco bardziej doświadczonymi kolegami, juniorzy mogą czerpać z ich wiedzy i podpatrywać nowe rozwiązania.

Zgrupowanie w Bydgoszczy potrwa trzy dni, weźmie w nim udział aż 22 zawodników, a oprócz selekcjonera Rafała Dobruckiego oko na żużlowców będzie miał także Mariusz Cieśliński – trener przygotowania fizycznego. Jeśli tak ogromny potencjał otrzyma finansowe wsparcie PKN ORLEN, to możemy być pewni kolejnego udanego sezonu w polskim żużlu.