wtorek, 6 kwietnia 2021

PKN ORLEN JEŹDZI (I WYGRYWA) Z MAJĄ WŁOSZCZOWSKĄ

Dwukrotna medalistka olimpijska Maja Włoszczowska rozpoczęła przygotowania do sezonu. Niekwestionowana gwiazda zarówno polskiego, jak i światowego kolarstwa górskiego od tego sezonu reprezentuje barwy zespołu KROSS ORLEN Cycling Team. Była mistrzyni globu pod nowym szyldem zdążyła odnieść już trzy duże sukcesy

PKN Orlen został sponsorem tytularnym jednej z najmocniejszych i najbardziej znanych grup kolarstwa górskiego na świecie. W zespole dotychczas znanym jako KROSS Racing Team jeżdżą – poza wspomnianą wcześniej Mają Włoszczowską – między innymi Bartłomiej Wawak czy reprezentujący Czechy Ondrej Cink. Według międzynarodowego rankingu kolarstwa górskiego UCI, polska ekipa w 2020 roku była drugim najlepszym zespołem świata.

 

Tegoroczny sezon jest dla kolarzy górskich o tyle istotny, że latem odbędą się przełożone z zeszłego roku Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Biorąc pod uwagę fakt, że przez pozostałą część roku kolarze rywalizują m.in. w wyścigach zaliczanych do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, naszych sportowców czeka niezwykle intensywny okres. Pierwsze tygodnie rywalizacji na górskich szlakach pozwalają mieć jednak nadzieję, że Maja Włoszczowska wraz z pozostałymi zawodnikami KROSS ORLEN Cycling Team dostarczą kibicom wiele radości.

 

Premierowe miejsce na podium w 2021 roku Maja Włoszczowska osiągnęła już w swoim pierwszym starcie. Podczas wyścigu Open de Espana BTT w hiszpańskim Valladolid polska zawodniczka zajęła drugie miejsce, ulegając jedynie świetnie dysponowanej Francuzce Loanie Lecomte, czyli aktualnej mistrzyni świata do lat 23. Włoszczowska do samego końca musiała odpierać ataki reprezentantki gospodarzy Rocio del Alby Garcii Martinez, jednak znakomity sprinterski finisz zapewnił Polce drugie miejsce w końcowej klasyfikacji.

 

Dwa tygodnie później, 28 marca Maja Włoszczowska potwierdziła wysoką formę, wygrywając wyścig Superprestigio MTB Faster. Pierwszy tegoroczny triumf gwiazdy KROSS ORLEN Cycling Team miał miejsce w hiszpańskim Arnedo, które gościło wiele zawodniczek z kolarskiej elity, w tym wspomnianą wcześniej Garcię czy Julię Bresset, mistrzynię olimpijską z Londynu. Dzięki temu zwycięstwu, Włoszczowska została pierwszą liderką cyklu Superprestigio MTB Faster. Kolejne zawody w jego ramach odbędą się pod koniec kwietnia w Alicante.

 

Nie był to ostatni triumf Mai Włoszczowskiej na inaugurację długiego i wyczerpującego sezonu. Kolarka wygrała wyścig Volcatt BTT rozgrywany w hiszpańskiej Katalonii. Zwycięstwo było o tyle efektowne, że Włoszczowska zwyciężyła trzy z czterech etapów wyścigu, prezentując wielką sportową klasę i równą formę już od pierwszego dnia rywalizacji. Gwiazda KROSS ORLEN Cycling Team nie zamierza jednak zwalniać tempa i najbliższe dni spędzi na zgrupowaniu wysokogórskim w Sierra Nevada. W maju czekają ją pierwsze zawody Pucharu Świata w Czechach i w Niemczech.

Nie ulega wątpliwości, że zdecydowanie najważniejszą imprezą sezonu 2021 są lipcowe Igrzyska Olimpijskie w Tokio, ale kalendarz kolarzy z grupy KROSS ORLEN Cycling Team będzie napięty znacznie wcześniej. Zanim staną oni do rywalizacji o najbardziej prestiżowe laury w świecie sportu, pojadą m.in. w czterech wyścigach Pucharu Świata czy odbywających się w Jeleniej Górze i organizowanych przez najlepszą polską zawodniczkę zawodach Maja Włoszczowska MTB Race.