wtorek, 31 sierpnia 2021

Maciej Giemza i Kamena Rally Team wygrywają rajd Baja Poland

Podczas trzech dni rywalizacji w ramach najważniejszej imprezy w rajdach terenowych w Polsce nie mogło zabraknąć mocnej reprezentacji ORLEN Team. Na bezdrożach w Szczecinie, gminie Dobra oraz na Poligonie Drawskim zobaczyliśmy między innymi motocyklistę Macieja Giemzę oraz Tomasza Białkowskiego i Dariusza Baśkiewicza z Kamena Rally Team. Cała trójka spisała się znakomicie, w rewelacyjnym stylu zwyciężając w swoich kategoriach.

To była już trzynasta edycja najtrudniejszego i najdłuższego polskiego rajdu terenowego. Wśród uczestników znaleźli się zarówno kierowcy samochodów terenowych, jak i również quadów czy motocykli. Na starcie imprezy pojawiło się wielu znakomitych zawodników, a rywalizacja stała na bardzo dobrym, europejskim poziomie. A skoro motorsport z najwyższej półki, to i ORLEN Team, rzecz jasna!

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że Maciej Giemza to jeden z najlepszych polskich motocyklistów, co zresztą udowadniał niejednokrotnie. Zawodnik, który podczas ubiegłorocznego Rajdu Dakar zajął świetne 17. miejsce, był jednym z faworytów do zwycięstwa w klasyfikacji jednośladów Baja Poland 2021. Reprezentant ORLEN Team nie zawiódł i od pierwszych odcinków prezentował świetną, równą dyspozycję, która ostatecznie zaowocowała pewnym zwycięstwem z dużą przewagą nad resztą stawki.

Dla Tomasza Białkowskiego i Dariusza Baśkiewicza trwający sezon jest pasmem sukcesów. Załoga Kamena Rally Team zamienia w złoto niemalże wszystko, czego dotknie i nie inaczej było na trasach rajdu Baja Poland. Zawodnicy z całego świata, ponad 700 kilometrów trudnych technicznie odcinków, zmienne i kapryśne warunki atmosferyczne oraz prestiż największego rajdu terenowego w Polsce – to wszystko tylko napędzało Białkowskiego i Baśkiewicza, którzy nie mieli sobie równych w klasyfikacji T4. Co więcej, tak znakomita postawa pozwoliła zająć im doskonałe 4. miejsce w “generalce” oraz 2. miejsce w mistrzostwach Europy FIA CEZ.

Rajd Baja Poland to impreza, która rokrocznie przyciąga na start najlepszych zawodników z całego świata. Oznacza to zatem, że muszą się tu pojawić także sportowcy wspierani przez PKN ORLEN. Tegoroczna reprezentacja ORLEN Team spisała się rewelacyjnie. Zarówno Maciej Giemza, jak i Tomasz Białkowski oraz Dariusz Baśkiewicz z Kamena Rally Team potwierdzili, że należą nie tylko do polskiej, ale i europejskiej elity.