czwartek, 4 sierpnia 2022

Kamena Rally Team czeka na węgierskie wyzwanie

Kamena Rally Team po raz trzeci wystartuje w Hungarian Baja, który rozpocznie się w najbliższy piątek - 5 sierpnia. Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz mają dobre wspomnienia z rywalizacji w największym rajdzie Węgier – dwukrotnie stawali na najwyższym stopniu podium. W tym roku będą chcieli powtórzyć te sukcesy.

Po kilkunastodniowej przerwie kibice ORLEN Team będą mogli emocjonować się startem swojej załogi – tym razem w okolicach największego węgierskiego jeziora Balaton. Czwarta runda Pucharu Europy zapowiada się bardzo emocjonująco. Organizatorzy Hungarian Baja przygotowali 600 kilometrów trasy, po której ścigać się będą 93 ekipy z 22 krajów.

To już tradycja, że popołudniowy start 7-kilometrowego prologu Hungarian Baja odbędzie się w scenerii średniowiecznego zamku Thury-vár położonego w samym sercu miasta Várpalota. W sobotę zawodnicy pokonają dwukrotnie oesy o długości 82 i 56 km, natomiast w niedzielę zaplanowano dwa przejazdy po 67 km.

Teren będzie wymagający, bo kamienisty i pełen trudnych zakrętów, co przy wysokich temperaturach zwiastuje jedno: dużo kurzu i pyłu. Jednak załoga walcząca w barwach zespołu fabrycznego POLARIS nie zamierza odpuszczać i będzie walczyć o każdą sekundę przewagi nad rywalami.

Po zakończeniu zmagań w węgierskim rajdzie zespół Kamena Rally Team będzie miał miesięczną przerwę w stratach – do czasu zaplanowanego na pierwszy weekend września największego rajdu w Polsce - Baja Poland.