niedziela, 5 września 2021

Kacper Wróblewski wygrywa 3. TurboJulita Rally

Czwarta runda cyklu Tarmac Master 2021 miała być dla Kacpra Wróblewskiego doskonałą okazją do treningu. Na tydzień przed kolejną rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – Rajdem Śląska – zawodnik ORLEN Team wraz z pilotem Jakubem Wróblem sprawdzili się na dolnośląskich, ciekawych odcinkach 3. TurboJulita Rally. Wróblewski zakończył zmagania na najwyższym stopniu podium!

Seria organizowanych na Dolnym Śląsku rajdów cieszy się coraz większym zainteresowaniem, czego dowodzi 61 załóg na liście startowej. Część z nich wyruszyło w trasę za kierownicami i na fotelach najmocniejszych samochodów, rywalizujących na co dzień w mistrzostwach Polski. Tak silna konkurencja nie przeszkodziła Kacprowi Wróblewskiemu w odniesieniu zwycięstwa.

Świetna pogoda, bardzo ciekawa trasa i wymagające odcinki 3. TurboJulita Rally – to wszystko sprawiło, że impreza stała na wysokim poziomie. O skali trudności najlepiej świadczy fakt, że ponad 20 załóg, które stawiły się na starcie, nie ukończyły rajdu. Znakomicie poradził sobie natomiast duet Kacper Wróblewski & Jakub Wróbel.

Choć zawodnik ORLEN Team potraktował zmagania treningowo, a najistotniejszym priorytetem było przetestowanie różnych ustawień samochodu przed Rajdem Śląska, to ostatecznie zajął 1. miejsce i stanął na najwyższym stopniu podium. Forma Kacpra Wróblewskiego to doskonały prognostyk przed zbliżającą się wielkimi krokami kolejną rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.