niedziela, 8 listopada 2020

Finisz sezonu dla Roberta Kubicy

Robert Kubica plasując się na 8. i 15. pozycji w wyścigach na torze Hockenheim zakończył sezon DTM. Zawodnik ORLEN Team zaprezentował się z dobrej strony, po raz kolejny dopisując punkty do klasyfikacji generalnej.

Początek sobotniego wyścigu nie zapowiadał się dobrze dla ruszającego z 11. pola kierowcy ORLEN Team ART. Już podczas pierwszego okrążenia wyścigu był poszkodowanym starcia pomiędzy z Harrisonem Newey’em i Marco Wittmannem. Rywale, walcząc między sobą wypchnęli Polaka poza tor. W przeciwieństwie do nich Robert wrócił do rywalizacji. Cierpliwie czekał na pit stop, zjeżdżając jako jeden z ostatnich. Później wykorzystał awarię samochodu Timo Glocka i kolejny wyjazd na tor samochodu bezpieczeństwa. Dzięki świetnej strategii zespołu Kubica wykorzystał zamieszanie i w idealnym momencie zjechał na drugi postój. Otrzymał nowe ogumienie, które pozwoliło mu na dobre tempo. Po restarcie wyprzedził czterech rywali i gdy zapowiadało się, że ukończy wyścig na 10 lokacie, to były kierowca F1 pokazał swój kunszt i zaatakował ponownie. Pokonał kolejnych dwóch kierowców i finiszował na ósmym miejscu, zdobywając tym samym 4 punkty.

Do drugiego wyścigu Kubica startował z 13 miejsca. W pierwszej części zawodów solidnie trzymał się okolic pierwszej dziesiątki, choć na moment znów wylądował poza torem. Sytuacja uległa zmianie w dalszej części wyścigu. Kubicę wyprzedzali inni rywale, a ten, choć walczył jak mógł, nie był w stanie utrzymać dobrego tempa dysponując zużytym ogumieniem. Ostatecznie do mety dotarł jako 15 zawodnik.

Również na tej samej pozycji Robert Kubica uplasował się w klasyfikacji generalnej. Tytuł obronił Niemiec Rene Rast, który po heroicznej walce wyprzedził Szwajcara Nico Mullera.

POWIĄZANE

Rajd Dakar 2021 - Etap XII

15 stycznia 2021

Rajd Dakar 2021 - Etap XII

Rajd Dakar 2021 - Etap XI

14 stycznia 2021

Rajd Dakar 2021 - Etap XI

Rajd Dakar 2021 - Etap X

13 stycznia 2021

Rajd Dakar 2021 - Etap X

Rajd Dakar 2021 - Etap IX

12 stycznia 2021

Rajd Dakar 2021 - Etap IX