sobota, 30 kwietnia 2022

Bartosz Zmarzlik zwycięzcą pierwszej rundy FIM Speedway Grand Prix 2022

Rozpoczęły się zmagania o tytuł żużlowego Indywidualnego Mistrza Świata. W pierwszych zawodach Speedway Grand Prix najlepszy był Bartosz Zmarzlik.

Przed najlepszymi żużlowcami na świecie jedenaście turniejów, które wyłonią najlepszego zawodnika na świecie. Zmagania o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata rozpoczęły się w chorwackim Gorican. Cykl Speedway Grand Prix wrócił do formuły, w której był rozgrywany przed pandemią - jeden turniej w wybranym mieście podczas jednego weekendu.

Inauguracja wypadła bardzo okazale dla zawodnika ORLEN Team - Bartosza Zmarzlika. Aktualny wicemistrz świata w fazie zasadniczej turnieju rozkręcał się powoli. Rozpoczął od zwycięstwa, ale w kolejnych wyścigach przyjeżdżał do mety na trzeciej i drugiej pozycji. Przełomowy był czwarty start Polaka, po którym znalazł odpowiednie ustawienia motocykla i poczuł się pewnie.

Zawodnik Stali Gorzów potwierdził mistrzowskie aspiracje. W półfinale i finale nie dał szans rywalom. W ten sposób zaliczył bardzo dobry początek walki o tytuł. Zdobył 20 punktów do klasyfikacji generalnej cyklu. Tam wyprzedza innego reprezentanta Polski - Macieja Janowskiego, drugiego w Gorican.

- Jestem bardzo szczęśliwy, bo jeszcze nigdy nie wygrałem w pierwszej rundzie sezonu. Po kilku pierwszych wyścigach nie czułem się zbyt dobrze, ale po czterech wyścigach było już o wiele lepiej z ustawieniami. Wysokie oczekiwania w tym sezonie? Nie potrzebuję żadnych dodatkowych rzeczy dookoła, by mieć motywację. Po prostu jestem skupiony na tym, o czym marzę i chcę te marzenia realizować - powiedział Bartosz Zmarzlik.

Kolejna runda mistrzostw świata odbędzie się w Polsce. Zawodnicy zmierzą się na PGE Narodowym podczas 2022 ORLEN Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland. Na trybunach zasiądzie 50 tysięcy widzów.