niedziela, 28 maja 2023

Nyck de Vries z najlepszym wynikiem w sezonie podczas GP Monako

Zawodnicy Scuderia AlphaTauri z mieszanymi uczuciami wyjechali z Monako. Podczas niedzielnego Grand Prix najlepszą pozycję w sezonie wywalczył Nyck de Vries, natomiast Yuki Tsunoda stracił szansę na punkty.

Od samego początku japoński kierowca Scuderia Alpha Tauri prezentował się w Monako bardzo dobrze. Potwierdził to zajmując 9. miejsce w kwalifikacjach, które są kluczowe do osiągnięcia dobrej pozycji, szczególnie podczas wymagającego ulicznego wyścigu.

Przez znaczną część niedzielnej rywalizacji Tsunoda utrzymywał swoją pozycję, która gwarantowała mu dwa punkty do klasyfikacji generalnej. Na przeszkodzie stanęła mu jednak pogoda. Deszcz znacznie pogorszy warunki, co przełożyło się na gorszą pracę bolidu. Popełnił błąd, który kosztował go spadek na 15. pozycję, na której ukończył zmagania.

Trudno pogodzić się z tym wynikiem, ponieważ utrzymywaliśmy dobre tempo i mieliśmy kontrolę nad sytuacją, zwłaszcza na suchej nawierzchni. Gdy pojawiły się opady deszczu, czas naszego pit stopu przy zmianie opon z pośrednich na przejściowe był idealny. Zespół wykonał dobrą pracę – powiedział Tsunoda.

Po raz pierwszy w sezonie wyżej w klasyfikacji generalnej od swojego kolegi z zespołu finiszował Nyck de Vries. Holender zakończył kwalifikacje na 12. miejscu i tak samo było na mecie kolejnego Grand Prix w tym sezonie.

- Ogólnie jestem zadowolony z mojego weekendu. Pojechałem bez większych błędów w trudnych warunkach. To, że byliśmy tak blisko pierwszej dziesiątki i dobrze pracowaliśmy jako zespół przez cały weekend, napawa optymizmem. Zabieramy te pozytywy do Hiszpanii - ocenił de Vries.

Przed kierowcami krótki odpoczynek - już w niedzielę, 4 czerwca, wyścig na torze w Barcelonie.