sobota, 6 maja 2023

Kolejny krok w kierunku wielkiej serii. Karol Kręt zdradził plan na sezon 2023

Karol Kręt gotowy na swój drugi sezon w rywalizacji seniorów. Drugi wicemistrz serii Porsche Sports Cup Deutschland pozostaje w serii na kolejny rok. W barwach Forch Racing powalczy o kolejne podia. Nadchodząca rywalizacji to kolejny krok w karierze młodego kierowcy Akademii ORLEN Team, którego celem jest jazda w najbardziej prestiżowej serii Porsche - Super Cup - już w 2024 roku.

Niespełna 18-letni kierowca w poprzednim sezonie przesiadł się z gokarta do samochodu wyścigowego i po raz pierwszy rywalizował z seniorami. W licznie obsadzonych wyścigach w serii Porsche Sports Cup Deutschland miał stopniowo zdobywać doświadczenie. Bardzo szybko przekonał się, że jest w stanie nie tylko adaptować się do nowych warunków, ale również skutecznie rywalizować.

Efektem tego było 8-krotne wywalczenie podium podczas 11 wyścigów w sezonie 2022, w tym zwycięstwo podczas jednej z rund rozgrywanych na torze w Misano. Dzięki temu Kręt zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej całego sezonu w klasie 5c. W ten sposób stał się najmłodszym kierowcą w historii serii, który ukończył zmagania w czołowej trójce. 

Prestiż serii oraz sukcesy kierowcy z Tereszpola sprawiły, że w 2022 roku znacznie wzrosła jego wartość mediowa. Kręt był tematem 968 publikacji z całkowitym dotarciem na poziomie 1,03 mln.

Bogatszy o cenne doświadczenia, kierowca Akademii ORLEN Team wraca do rywalizacji w serii Porsche Sports Cup Deutschland w barwach Forch Racing. Zbliżający się sezon będzie składał się sześciu weekendów wyścigowych w trzech krajach. Poza Niemcami kierowcy udadzą się także do Austrii na Red Bull Ring oraz do włoskiego Misano.

To kolejny krok w skrupulatnie realizowanej strategii rozwoju młodego zawodnika, którego celem jest rywalizacja w najbardziej prestiżowej serii Porsche, czyli Super Cup.

- Jestem bardzo zadowolony ze swojego pierwszego sezonu startu z seniorami. To była cenna lekcja, z której będą korzystał. Mieliśmy oferty z różnych serii wyścigowych, ale zdecydowaliśmy się na pozostanie w Porsche Sports Cup Deutschland. To dla mnie najlepsza ścieżka rozwoju, która ma doprowadzić mnie do startów w Porsche Super Cup. Jest szansa, że pojawię się w zawodach tej rangi nawet w tym roku, ale głównym celem jest stałe uczestnictwo już w 2024 roku. Wierzę, że dzięki ciężkiej pracy i wsparciu moich sponsorów zrealizujemy te ambitne plany - mówi Karol Kręt, kierowca Akademii ORLEN Team.

 

Plan wyścigów serii Porsche Sports Cup Deutschland w sezonie 2023:

13-14.05 - Hockenheim, Niemcy

1-2.07. - Misano, Włochy

22-23.07. - Red Bull Ring, Austria

12-13.08. - Oschersleben, Niemcy

2-3.09. - Nürburgring, Niemcy

7-8.10. - Hockenheim, Niemcy